Etichete

, ,

Romania_-_Turcia_Foto_Initiativa_Romaneasca

In prima repriza, echipa Romaniei a demonstrat ca piturcareala ramane principala noastra calitate.

In primele 15 minute, turcii nu au reuseit sa lege trei pase in timp ce noi nu reuseam sa legam doua pase. Chiar daca obiectivul nostru era un meci egal, asta nu justifica degringolada din teren. Lui Chiriches i s-au urcat totenhamrile la cap, reusind sa puna in pericol de doua ori poarta aparata de Tatarusanu. Prestand un fotbal de maidan, echipa noastra s-a vazut condusa la pauza cu 1-0.

In repriza secunda am reusit sa-i surprindem placut pe turci continuand sa jucam in stilul primei reprize. Piturcareala din teren a fost pedepsita de turci, care au reusit sa ne umileasca, pe Arena Nationala, marcand al doilea gol in ultimul minut.

Ma gandesc cu groaza la meciul cu Andora. Avem sansa de a ajunge de rasul tuturor.