Etichete

, , ,

Steaua a facut un meci mare in compania formatiei din Sttuttgart, jucatorii lui Laurentiu Reghecampf intrand in teren cu dorinta de a castiga toate punctele puse in joc,
Inceputul partidei a apartinut gazdelor, care au deschis scorul foarte repede prin golul marcat cu capul de Ibisevici. Bucuria gazdelor nu a durat mult, Nikolici reusind egalarea doua minute mai tarziu.
In repriza secunda s-a jucat un fotbal deschis, nemtii ratand cateva ocazii bune de a se desprinde pe tabela de marcaj. Stadionul a amutit in minutul 79, atunci cand Adi Popa a fost faultat in careu, arbitrul acordand penalty. Rusescu executa precis, iar Steaua conducea echipa Stuttgart cu 2-1.
In ultimele minute ale meciului, nemtii s-au aruncat cu tot efectivul in atac, reusind egalarea in minutul 85, prin golul marcat de Neidermeier.
Au marcat: Ibisevici (min.4), Neidermeier (min. 85), Nikolici (min.6) si Rusescu (min. 80).
Echipele de start:
Stuttgart: Ulreich, Sakai, Neidermeier, Rodriguez, Boka, Kvist, Gentner, Hanjal, Cacau, Torun, Ibisevici
Steaua: Tatarusanu, Georgievski, Szukala, Chiriches, Pirvulescu, Prepelita, Ad. Popa, Bourceanu, Filip, Chipciu, Nikolici
Sursa foto: romanialibera.ro